Вбудовані функції в середовищі табличного процесора. Категорії функцій
Ви вже знаєте, що для виконання табличних обчислень в Microsoft Excel потрібні формули. Оскільки деякі формули ї їх комбінації трапляються дуже часто, то програма Microsoft Excel пропонує понад 400 заздалегідь вбудованих формул, що називаються функціями.
Функції дозволяють виконувати як прості, так і складні обчислення. Функції в Microsoft Excel використовуються для виконання стандартних обчислень.
Значення, що використовуються для обчислення функцій, називають аргументами. Значення, що повертаються функціями як відповідь, називають результатом.
Функція складається з двох частин: назва функції й одного (або декількох) аргументів. Для спрощення роботи з функціями більшість із них було названо від скорочення російськомовних значень цих функцій.
Наприклад:
СУММ — функція, що здійснює додавання елементів;
СРЗНАЧ — функція, що визначає середнє значення.
Формула, що містить функцію, як і звичайна формула, починається зі знака «=», за яким вводиться ім’я функції, відкрита дужка, список аргументів, розділених крапкою з комою «;», далі закрита дужка.
Наприклад: = СУММ (В1;В5). Ім’я функції СУММ описує операцію, яку виконує ця функція, а аргумент В1; В5 задає значення або клітинки, які використовуються в цій функції.
Існують різні типи аргументів: число, текст, логічне значення (Істина або Хибність), формули або інші функції. У кожному конкретному випадку необхідно використовувати відповідний тип аргумента.
Функції, які використовуються найчастіше і дозволяють виконати підсумовування даних, визначити середнє значення, максимальне, мінімальне значення, можна знайти на панелі інструментів Стандартна (кнопка ∑).
Крім того, в MS Excel є спеціальна програма, за допомогою якої можна вибрати потрібну функцію і виконати її, зазначивши всі потрібні параметри. Це Майстер функцій.
Майстер функцій можна викликати таким чином: Вставка → Функції, або кнопка Майстер функцій f(x) , розміщена на панелі інструментів Стандартна, або Shift + F3.
У вікні Майстра функцій можна ввести опис дії, яку потрібно виконати, і вибрати необхідну категорію функцій. При виборі функції у нижній частині вікна відображається стисла інформація про призначення цієї функції.
Усі функції розподілені за категоріями, щоб у них було простіше орієнтуватися:
- математичні функції;
- статистичні функції;
- логічні функції;
- фінансові функції;
- функції дати і часу;
- вкладені функції;
- функції роботи з базами даних;
- текстові функції;
- функції посилання та масивів.